PORTALE PARTNERÓW

Filmy na stronie YouTube zachowują się inaczej po aktualizacji do Storyline 3?

Po aktualizacji kursów Storyline 1 i Storyline 2 do rozszerzenia Storyline 3 może się okazać, że osadzone filmy z YouTube zachowują się inaczej, jeśli dodasz je jako filmy z poziomu witryny.

Dlaczego filmy z serwisu YouTube zachowują się inaczej w Storyline 3?

W Storyline 1 i 2 korzystaliśmy z interfejsu API Google do osadzania filmów z YouTube. Jednak Google wprowadził zmianę w interfejsie API w maju 2015 r., która uniemożliwiła osadzanie nowych filmów jako filmów z witryny. Jeśli dodałeś filmy z YouTube do swoich kursów szkoleniowych przed majem 2015 r., będą one nadal działać poprawnie. Zmiana interfejsu Google uniemożliwiła tylko dodawanie nowych filmów.

W Storyline 3 już nie jest używamy interfejsu API Google do osadzania filmów z YouTube. W rezultacie po uaktualnieniu kursów Storyline 1 i 2 do Storyline 3 wystąpią pewne zmiany w sposobie działania filmów z serwisu YouTube

Czym różnią się filmy z serwisu YouTube w Storyline 1 i 2 od Storyline 3?

Jeśli kurs, który aktualizujesz, został utworzony przy użyciu starego kodu osadzającego YouTube opartego na technologii Flash, filmy te nie będą działać w formacie HTML5. Aby działały w wynikach HTML5, po prostu zastąp stary kod do osadzania Flash nowym kodem do osadzania zgodnym z HTML5 w YouTube.

Masz możliwość dodania dedykowanych elementów sterujących filmami wideo na stronie YouTube, aby uczniowie mogli swobodnie przeglądać zawartość całego kursu.

Filmy na stronie YouTube korzystają z wbudowanych elementów sterujących odtwarzacza YouTube, chyba że wyłączysz je w kodzie do umieszczenia na stronie.

 

Artykuł opracowała firma Teach24 – szkolenia Storyline.