Jak sformatować komputer – serwis komputerowy Warszawa

Formatowanie jest niczym innym jak procesem usuwania danych z danego dysku twardego, partycji lub innego nośnika w celu zwolnienia miejsca do ponownego zapisu. W czasie naszej pracy na komputerze zapisujemy na nim mnóstwo programów, które nawet po usunięciu zostawiają po sobie ślady w pamięci. Gdy nasz komputer ma już swoje lata, zaczyna działać wolniej, jest to spowodowane ogromem informacji oraz programów działających w tle. Formatowanie oczyszcza nasz sprzęt i przywraca pierwotne ustawienia, ale także sprawia, że nasz komputer zaczyna działa szybciej.

Jest też sposobem na pozbycie się wirusów. Aby sformatować dany dysk, który nie jest źródłem instalacji systemu Windows, należy otworzyć Mój komputer, a następnie po najechaniu kursorem na daną partycję kliknąć prawy przycisk myszy i wybrać opcję Formatuj. Sprawa wygląda nieco inaczej jeżeli mamy zamiar sformatować dysk, na którym mamy wgrany system operacyjny, najczęściej jest to dysk C.

W takim przypadku należy umieścić nośnik z zapisanym Windowsem i zresetować komputer, przy ponownym uruchamianiu powinniśmy uruchomić odczyt, klikając dowolny przycisk i postępować zgodnie z instrukcjami. Ta metoda pozwala nam na sformatowanie wszystkich partycji, jak i również tylko tego, służącego za źródło systemu, oszczędzając pozostałe. Pamiętajmy, aby przed przystąpieniem do działania zapisać wszystkie ważne dla nas dane na dysku zewnętrznym, dzięki temu nie będziemy narażeni na ich utratę i dodatkowe koszta związane z ich odzyskiwaniem. W razie gdy nie czujemy się pewnie, zawsze możemy odwiedzić serwis komputerowy Warszawa.

Naprawiamy marki takie jak: Dell, Asus.

Zadzwoń:
+22 666 61 60

Zobacz stronę:
https://www.pogotowiekomputerowe.net/oferta.html
serwis komputerowy Warszawa